Činit dobro můžeš i bez peněz – Udělej dobrý skutek ZDARMA pouhým klikem

Snad téměř každý z nás v sobě cítí touhu pomáhat. Stačí být člověkem, co má aspoň špetku empatie. Cítíme v sobě lidskost, solidaritu, lásku… Cítíme v sobě touhu dělat dobré skutky. V dnešní době existuje mnoho možností, jak pomoci těm, kteří to potřebují. Ať už chcete podpořit boj za lidská práva, za práva zvířat, za planetu Zemi, za vzdělání nebo zdraví, vždy si najdete způsob. Jak se správně říká: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Můžete dobrovolničit, můžete šířit poselství svým sdílením svých názorů, můžete přispívat na charitu, můžete založit svůj vlastní projekt na podporu něčeho dobrého. Existují i eshopy, kde nakoupíte a určitá částka z nákupu půjde na charitu. A nebo si můžete každý den vzpomenout a prostě jenom kliknout. Kolik proklikáte každý den na internetu? Představte si, že by každý klik znamenal příspěvek na chudé, nemocné, trpící… Svět by byl rázem jiným místem.

S takovým nápadem už přišli. A také ho realizovali. Každý den můžete přispět na charitu – stačí se pouze připojit a kliknout. Prošla jsem internet a našla jsem 3 webové stránky, které tuto možnost nabízejí:

1)  „Stačí jeden klik a zvířatům je hned líp.“ Alespoň tak praví motto spolku Click and Feed. Kliknutím naplníte misku opuštěným zvířatům v útulku.

2) Stejným způsobem můžete přispět i na portálu Pesweb.cz, který spadá pod nadační fond Psí naděje. Klikem naplníte misku opuštěným pejskům.

3) Pouhou návštěvou stránky projektu Givt můžete každý den přispět 0,50 Kč vybraným neziskovým organizacím. Givt vždy vybere nějakou sbírku, kterou se rozhodne podpořit. Nyní vidím, že se sbírají peníze na pomoc Africe, konkrétně neziskové organizaci Maendeleo na podporu chudých farmářů.

Za tyto možnosti můžeme poděkovat sponzorům, kteří se rozhodli tyto projekty podpořit, a lidem, kteří v sobě cítí lidskou touhu pomáhat a takovéto projekty organizovat a podporovat.

Proč takovéto příležitosti pomoci jiným bytostem nevyužít, když se nám tak nabízejí? Nevím jak vy, ale já jsem si tyto odkazy uložila do záložek do speciální složky, která na mě vyskočí hned, jakmile otevřu internetový prohlížeč. Tak co, kliknete a uděláte tak dobrý skutek?  🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *