TIPY na dárky – Dárek pro ni – Pestrobarevná malá kabelka – Fair-trade ledvinka – Vhodné pro vegany – Koupí podpoříte charitu

Je tu další příspěvek, ve kterém si dovolím doporučit další výrobek pro koupi. Nerada něco kupuji sama sobě. Nejraději kupuji něco pěkného a praktického pro své blízké a ráda dávám dárky. Při nakupování se snažím do nejvyšší možné míry brát ohled na to, odkud zboží pochází a co nákupem podporuji. Vím, že nechci podporovat ty výrobce, které neberou ohled na ekologii, zvířata nebo lidská práva. Ráda svou koupí podporuji neziskové organizace a jejich činnosti – a to i při nakupování dárků. Znovu připomínám, jako v každém článku, kde něco doporučuji, že mě nikdo za žádnou propagaci neplatí.

Jednou z neziskových organizací, kterou ráda při nakupování dárků podporuji, je Thao.cz, občanské sdružení, které podporuje rodiny v Nepálu. S Thao jsem se seznámila před pár lety na vánočních trzích na Náměstí Míru. Měli tam svůj stánek a zaujala mě vtipná čepice, která vypadala jako oslík. Když jsem se dozvěděla, že koupí této vtipné čepice dokonce podpořím charitu, neváhala jsem a hned jsem si ji nasadila na hlavu. Ani nevíte, kolika lidem jsem každý den vykouzlila úsměv na tváří. A přitom to bylo tak jednoduché – prostě si jen dát na hlavu dětskou čepici, která navíc tak krásně hřála a chránila mě před zimou, a vyrazit do světa. Občas jsem zapomněla na to, že ji mám zrovna na hlavě, a když se na mě najednou začali lidi dívat a začali se na mě z ničeho nic smát, divila jsem se, co se to děje. Ale jen na pár sekund, hned na to jsem úsměv opětovala a zahřálo mě u srdce, že pouhým pohledem na mou čepici jsem někomu udělala radost. Někteří za mnou dokonce přišli, zvláště maminky, a ptali se mě, kde jsem čepici sehnala. Ještě, že jsem si jméno toho obchodu pamatovala a mohla na něj odkázat. Tomu se říká přirozená propagace. 🙂

Jak se tak koukám, dětské čepice už bohužel v nabídce nemají. Třeba je to dočasné, můžeme doufat. Dnes tu však chci hovořit o krásných barevných kabelkách, které mají podobu ledvinky. Tuto kabelku jsem dostala od své kamarádky k narozeninám a tímto jí děkuji za inspiraci. Tyto kabelku jsou nadmíru praktické. Snad téměř každá žena v dnešní době řeší problém, kam si dát své cennosti, když vyrazí někam ven. Kam si dát peněženku, mobil a klíče, aby byly v bezpečí?  Když si vezmu kabelku, bude mě pořád otravovat na rameni nebo si ji musím dát někam do kouta a riskovat, že mi ji někdo vezme… A ledvinky už jsou dávno out, ty už se přeci nenosí a nejsou vůbec pěkné. Nezoufejte, tato kabelka řeší problém za vás – zapnete si ji kolem pasu – přesně jako ledvinku – a máte vystaráno. A nejenom to – je vaší ozdobou. Kabelky na sobě totiž mají pestrobarevné vzory, které svou podobou připomínají světoznámou značku Desigual. Ale to jen kvůli tomu, že Desigual ve světě prorazila, zatímco Thao.cz není komerční společností s obrovským marketingem.

Nejenže je tato kabelka, ledvinka, praktická a hezká, ale ani není drahá. Za 399 Kč koupíte dárek pro svou kamarádku, sestru, sestřenici, maminku… Jakoukoli ženu ve svém okolí, vyřešíte její problém s tím, kam si dát ty nejdůležitější věci, a ještě k tomu všemu podpoříte rodiny v Nepálu. A co přesně koupí podpoříte? Všechny informace má Thao na svých webových stránkách. A vzhledem k tomu, že se jedná o občanské sdružení, věřím, že své poslání plní svědomitě.

Tak co, jaká kabelka se nejvíc líbí vám? Já fandím té oranžové. Teplé barvy jsou moje. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *