Jak změnit své myšlení a vyléčit své strachy?

Začněte přitahovat do svého života to, co opravdu chcete

jak být šťastný - změňte myšlení
Přejete si něco? Toužíte po něčem? Věřím, že to můžete mít. Záleží na vás.

Vytváříme si svou realitu. S touto větou buď souzníme nebo jí nevěříme. Ale podívejme se zpátky na svůj život. Podívejme se na to, jak jsme kdysi v něco věřili, měli nějaká svá přesvědčení, a na základě toho se v životě chovali a „shodou okolností“ přitahovali do svého života lidi a události, kteří v nás v toto přesvědčení utvrzovali. Až poté, co nám naše paradigma buď nějaká nová zkušenost nebo nový člověk v naší realitě naboural, začali jsme postupně věřit i něčemu jinému a naše realita se na základě tohoto nového přesvědčení začala měnit. Najednou vše bylo jinak, začali se měnit lidi kolem nás a naše priority také… Když si tento proces zvědomíme, že se opravdu děl, ale na nevědomé úrovni, nalezneme v sobě obrovskou moc žít svůj vlastní život podle toho, co my sami chceme. Když si uvědomíme, že máme moc si svou realitu tvořit, přitahovat si obdobně naladěné lidi, které „nám hrajou do karet“ a spoustu těch dalších „náhod“, najednou začneme věřit.

Pokud si i však i tak nejsme jistí, experimentujme. Naše mysl vyžaduje důkazy, že něco nějak funguje. Vesmír funguje na základě zákonu přitažlivosti neboli obdobné přitahuje obdobné. Zkusme si přes celý den představovat nějakou věc, třeba motýly. Mysleme na ně, představujme si je, ciťme je. A uvidíme, že čím víc na ně myslíme tím častěji se kolem nás dějí události, které odkazují na motýly, nebo třeba i motýly potkáme a budou kolem nás poletovat. Najednou o nich uslyšíme v rozhovorech lidí kolem, v rádiu, v televizi, uvidíme je na obrázcích, na oblečení, ve výlohách, všude… A když si toto zkusíme několikrát na různých příkladech, abychom to nepovažovali za „pouhou náhodu“, můžeme pokračovat dál a vyzkoušet si představovat si třeba dokonce peníze nebo slibné pracovní příležitosti, zážitky, které chceme zažít, lidi, které chceme potkat… Ale je tu jeden háček: musíme v to věřit. Nebo alespoň zkusit věřit. Za zkoušku to ale podle mě stojí, nemyslíte? 🙂

Jak ale začít používat zákon přitažlivosti k tvorbě své vlastní reality, abychom byli šťastní? Není to totiž až zas tak jednoduché, jak se může zdát. Každý z nás se totiž drží nějakých stínů, negativních myšlenek, které nás činí nešťastnými. Jsou to přesvědčení, ve která věříme na základě našich hodnot a naší minulosti. Jedná se o hluboká, pevná, negativní přesvědčení, která nám naši realitu nevědomě vytvářejí. Abychom je poodkryli, musíme se začít ptát. Ptát sami sebe a pracovat na sobě, dělat práci s našimi stíny, abychom kráčeli vstříc našemu štěstí. Každý se svými stíny pracuje jinak a nachází cestu, která mu nejlépe sedí. Je totiž velmi individuální. Existuje však několik technik, jak své myšlení, svá přesvědčení změnit tak, abychom byli šťastnější a neomezovaly nás. Mě se nejvíce zalíbila technika Teal Swan, spirituální učitelky, od které jsem se toho už hodně naučila. S její prací velmi souzním, protože jsem v sobě přišla na mnohé, co ona říká ve svých knihách a videích. Budu tedy stavět na její metodě změny přesvědčení.

Přesvědčení je takový výrok, kterému natolik věříme, že jeho vibraci vysíláme všude kolem sebe, vibrace se posléze manifestuje ve fyzickém světě a my nacházíme další a další důkazy, že je toto přesvědčení pravdivé. Často se tento proces děje už na tak nevědomé úrovni, že nám mohou tato přesvědčení dokonce připadat směšná. Abychom dokázali změnit přesvědčení, musíme si nejprve všimnout, jaké situace nás podráždily, vyvedly z míry a učinily nás nešťastnými. Pak musíme pátrat po oněch přesvědčeních, která jsou hluboká a stavíme na nich další vrstvy přesvědčení. Nesmíme ulpívat na přesvědčeních, která jsou povrchní a snažíme se jimi ospravedlnit naši pravdu. Musíme si proto dovolit být zranitelní, otevřít se sami sobě a hledat to, co nás na tom opravdu děsí. 

Vyvolejte ze své paměti to, co vás trápí. Situaci, která vás rozrušila, myšlenku, která vám způsobuje stres. Například: ztratím svou práci. A pak se zeptejte: 

1) Kdyby to byla na 100 % pravda, proč je to špatné?

2) Co to znamená pro mě a co to o mě vypovídá?

Například: Pokud ztratím svou práci, ocitnu se v nejistotě a nebudu moci platit své účty. – Znamenalo by to, že jsem chudák, co není schopný být samostatný. Znamenalo by to, že nejsem dost dobrá. – Bylo by to špatné, protože by to znamenalo, že si nezasloužím lásku. – A to by pro mě znamenalo, že budu navždy sama. Že jsem nemilovaná a opuštěná.

Našli jsme základní přesvědčení, která nás limitují a činí nás nešťastnými. Co teď s tím? Nyní je čas si s těmito přesvědčeními hrát. Neexistují totiž pravdivá  nebo falešná přesvědčení (každý má svou vnitřní pravdu). Přesvědčení jsou buď nám prospěšná, nebo nám škodí. Napišme tedy seznam svých přesvědčení, rozhodněme, zda nám jsou prospěšná nebo nám škodí, a pak se sami rozhodněme, v jaká přesvědčení bychom raději věřili.  Až budeme mít seznam přesvědčení, které bychom rádi drželi, ale nevěříme jim, musíme identifikovat emoci, která nás k našemu starému přesvědčení lepí, je jako lepidlo k přesvědčení. K tomu se zeptejme: Co mám z toho, že toto přesvědčení držím? Čeho bych se musela vzdát, abych toto přesvědčení opustila? Ve výsledku zjistím, že mi toto přesvědčení není prospěšné a nechci se ho držet – nic hezkého z toho nemám. Rozhodnu se ho změnit – a lepidlo povoluje.

Nyní najděme vysvětlení starého přesvědčení. Zjistíme třeba, že přesvědčení „Jsem špatná.“ není naše vlastní přesvědčení, ale přesvědčení našich rodičů. Už jen tím, že identifikujeme, že toto přesvědčení není naše vlastní, ale máme ho přejaté, snižujeme jeho sílu. Pak můžeme hledat důkazy pro naše nové přesvědčení a jakmile jich najdeme víc a víc, zákon přitažlivosti zařídí, že se jich bude v naší realitě vyskytovat stále větší množství a tím bude naše nové přesvědčení posíleno. Např. jsem správná – záleží mi na pocitech ostatních lidí, vedu slušný život, stále se učím novým věcem, miluji pomáhat ostatním, atd.

Změna přesvědčení je část práce s našimi stíny a jde o velmi prospěšnou taktiku, jak se sebou filosofovat a velmi rychle a efektivně měnit svou realitu podle sebe. Zákon přitažlivosti je korigován našimi emocemi. Jsou energií, frekvencí, vibrací, kterou tvoříme a vysíláme. Nesmíme však zapomenout, že i emoce nám má co říct a musíme si ji nejprve opravdu zakusit, plně prožít, abychom se mohli posunout dál… Tím, že změníme svá přesvědčení, která nás budou činit šťastnými, budeme vysílat všude kolem vibraci štěstí a budeme přitahovat lidi, události a věci, které nás budou činit šťastnými. Nevěříte? Tak to aspoň zkuste… A uvidíte… 🙂

Vaše Nuataa Sonáya