Recenze – Spirituální seminář – Umění vědomého bytí – Kvantová Tantra (KvanTra)

Už to bude pár let, co jsem poprvé narazila na seminář kvantové tantry. Vyskočil na mě inzerát na Instagramu, kam jsem se všeho všudy přihlásila párkrát. Uviděla jsem fotku s usmívajícími lidmi mávajícími na fotografa. Když jsem navštívila webovou stránku a přečetla si, o čem seminář je, znělo mi to velmi obecně. Protože jsem ale otevřený člověk, který rád zkouší nové věci a objevuje, a protože byl seminář za příznivou cenu, rozhodla jsem se to prostě zkusit a jet tam.

Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Proč? Protože jsem tam zažila věci, které jsem nikde jinde nezažila. Ano, zní to zvláštně, ale zeptejte se všech účastníků – neznám nikoho, kdo by nebyl spokojen. 🙂 Jde totiž o nabitý seminář plný individuálních i skupinových meditací, při kterých se vytvoří neuvěřitelná atmosféra, důvěra, propojení a krásná láska, která nás propojuje naprosto se vším – se sebou, s okolím a se všemi bytostmi kolem.

Neměla jsem se na seminář jak dopravit. Potěšením mi bylo, že se před seminářem organizuje spolujízda. Přihlásila jsem se jako spolujezdkyně a jela jsem v autě s dalšími účastníky z Prahy do Benešova u Prahy. Jakmile jsme dojeli, přivítala nás krásná příroda, pasoucí se ovečky a meditační centrum plné dobré energie. Lidé se tam vítali láskyplnými pozdravy, objetími a dalšími vřelými gesty. Ano, byli to lidé pro mě úplně cizí, ale necítila jsem z nich vůbec nic negativního. Neměla jsem jedinou pochybnost, že mám být přesně tam, kde jsem. 

Po registraci a ubytování jsme se měli sejít v meditárně. Všichni seděli u zdí na rozprostřených matracích. Některé tváře byly napůl vyděšené. Určitě si spousta lidí říkalo: „Ach můj Bože, co tu dělám? Jak jsem se tu octl? No to je něco…“ 😀 Ale to ještě nic nebylo. Seminář začal tím, že se zapnula trsací hudba a všichni účastníci se měli zvednout a prostě začít tančit. „Buď hudbou, buď vibrací, odhoď své pochyby!“ Pro některé by už takovýto začátek byl moc, ale pro mě ne. Miluji hudbu, miluji tanec, nestydím se a ráda se napojuji na své vnitřní dítě, které všechny tyto okolnosti vítá, ať už je kdekoli. 🙂 Cíl roztancování byl „prostý“ – uvolnit se, naladit se, rozproudit se. Program se vyvíjel dál a pomalu, ale jistě se všechny ty bytosti začaly uklidňovat, že je všechno OK a že si odtud mají co odnést… Následující dny byly velmi zajímavé. Lektor totiž kombinuje techniky Vipassany, šamanismu, kvantování a tantry tak, aby byly využitelné v praktickém, běžném životě. Za jediným účelem – jít si za svým štěstím a žít v lásce.

Nebudu vám tu prozrazovat celý program, to si tam raději zajeďte. 🙂 Musím však říci, že pokud člověk ve svém životě cítí, že je čas na změnu, že chce být šťastný, že chce už konečně začít dělat něco pro sebe a nacítit se na své bytí, určitě najde to, co hledá. Seminář se skládá z celkem 4 dní (čtvrtek večer až neděle večer) a je strukturován velmi nacíteně. Postupuje se od těch méně náročnějších meditací po ty, při kterých se opravdu čistíte, jdete hluboko do sebe a odblokováváte léta potlačené myšlenky a negativní pocity. Člověk se otevře sám sobě i všem ostatním. Najednou na sebe a na ostatní lidi začne pohlížet jinak – pozitivně, krásně, lehce... Začne cítit energii v sobě a kolem sebe, začne si s ní hrát a začne vytvářet to, co sám chce a co si vždycky přál – nakolik si to dovolí.

Možná vám to zní hodně obecně, tak, jako to kdysi znělo mě. Musím ale říct, že semináře Tomáše Michala stojí za zkoušku. Nic vám to neudělá utratit pár tisíc – za takovýto seminář. Věřím totiž tomu, že nebudete litovat. Nejenže proniknete do své vlastní podstaty bytí, ale také se napojíte na ostatní bytosti a získáte cenné kontakty, pokud o to budete stát. Semináře opakovaně navštěvují významní léčitelé a další obdarované bytosti. Polovina lidí, co tam chodí, jsou lidé, kteří tam už několikrát byli. A stále přibývají další a další. Proč? Protože každý, kdo tam byl, to řekne dál. Doporučí to svým známým, kamarádům, blízkým, své rodině… A vytváří se jedinečná, krásná spirituální komunita, kterou jen tak nikde nenajdete… 🙂

Na závěr bych chtěla poděkovat všem bytostem, se kterými jsem měla tu čest se tam propojit, inspirovat se od nich a sdílet s nimi onu krásnou energii, z níž se všichni sestáváme. 🙂 Kéž jsou všechny bytosti šťastny. <3

Vaše Sonáya <3