Jak být krásná? Jak často cvičit? Jak manifestovat lásku? Klíčem je Tvá sebeláska.

Mnohé z nás hledají lásku, uznání, krásu… Přejeme si být milované, šťastné, krásné, štíhlé, bohaté… Ale háček je v tom, že to nemáme a cítíme, že to nikdy mít nemůžeme nebo takové nikdy nebudeme. Když tam „ještě nejsme“, cítíme slabost a bezmocnost, frustraci a smutek, nepřijímáme se teď a tady.

Klíčem k tomu, abychom už konečně dosáhly toho, po čem toužíme, je začít se mít konečně ráda a bezpodmínečně milovat a přijímat samu sebe. Hloupost? Naopak. Pouze skutečně šťastná a spokojená žena je opravdu krásná a svou krásu si buduje a udržuje celý život. Pokud já budu samu sebe přijímat a milovat a budu se cítit jako hodnotná bytost, která si zaslouží lásku, hojnost i krásné tělo, také se tak budu cítit a budu to mít. Mé štěstí i má motivace bude vycházet zevnitř mě, budu uvolněná, přirozená a šťastná.

Jestli vidím svůj ideál štěstí v budoucnu a má motivace vychází z toho, že něco v sobě nepřijímám nebo nějaké své části v sobě nesnáším (např. nepřijímám, že bych někdy mohla být nebo nyní jsem tlustá, chudá, bojím se, že bych byla sama, nechci se cítit opuštěná), tak žiji v odporu, v rezistenci, ve strachu, ve studu. Nikdy se neuvolním do toho, že i kdyby se něco takového opravdu stalo nebo se to děje, že to je v pořádku a má to svůj důvod. Naopak z toho chci rychle uniknout a taková hlavně nebýt! Nemohu se přeci smířit s tím, že taková jsem, jinak bych taková zůstala a byla bych absolutní nic! A kvůli tomu cítím, že nikdy nejsem dost a nikdy dost nebudu.

Mnoho žen hledá na internetu rady a zázračné návody, jak být krásná, jak často cvičit, jak manifestovat pravou lásku, jak zhubnout. Co však opravdu hledají je pocit být milovaná a uznávaná a jistotu, že to tak zůstane… Tyto potřeby však vycházejí z prostoru, ve kterém se nemáme rády, nepřijímáme se a porovnáváme se. Máme spousty starostí a strachů a nejsme si toho vědomé. Tyto strachy nás ovládají a my je považujeme za motivaci, abychom mohly být takové, jaké chceme být. Pokud však budeme činit rozhodnutí na základě strachu a budeme svůj život vést podle toho, jaké hlavně být nechceme, neustále se budeme točit v kruhu. Budeme se tlačit k tomu být produktivní, plnit cíle, být výkonné a úspěšné a nikdy nepřijmeme současnou realitu. Vždy se budeme vidět v budoucnosti. Neustále budeme cítit strach za našimi zády, i když budeme našemu cíli blízko nebo jej dosáhneme. Nikdy se tohoto strachu nezbavíme.

Nikdy nezapomenu na mého profesora psychologie, který na jednom příkladu ukazoval, jak vnější honba za štěstím a láskou člověka šťastného nikdy neudělá. A pokud ano, tak jen dočasně. Vyprávěl příběh úspěšného muže, který celý život pracoval na tom, aby byl úspěšný. Aby měl krásnou ženu, kterou miluje, zdravé a čilé děti, velký dům a skvělé auto, aktivní životní styl a zdravé a silné tělo… Zkrátka „všechno růžové“ na základě hodnot rodiny a společnosti, ve které vyrostl a žil celý život. Když už to všechno měl, ocitl se v krizi. Stále čekal na to, že toto všechno ho učiní šťastným. Vždyť měl naplněné všechny své potřeby a splněné své cíle, nebo ne?

Bohužel, trvalý pocit štěstí nezáleží jen na tom, zda splníme vše, co jsme si vytyčili a budeme mít naplněné všechny potřeby (fyziologické potřeby, potřeby bezpečí a jistoty, sounáležitosti a lásky, uznání a poznání, potřeby seberealizace, apod.). Záleží na tom, jestli tyto potřeby plníme zevnitř sebe, jestli motivace a láska k naplnění těmto cílům a potřebám vychází z naší vlastní esence nás samotných a především záleží na tom, jestli sami sebe milujeme. Celý život se mohu honit za tím naplňovat své potřeby jinými osobami, partnery, prací, koníčky… Ale pokud se nebudu plně přijímat, láskyplně podporovat, nebudu se sebou na 100 % přítomná. Své slabé, zranitelné části sebe sama budu nesnášet a uvolním se jen v momentech, kdy něčeho dosáhnu. Budu v nekonečné honbě za úspěchem. Budu se vzhlížet jen v tom být silná, krásná, zdravá, úspěšná, bohatá a jen v takových případech na sebe budu pyšná. Bude mi však unikat smysl těch mých částí, které v sobě nepřijímám a které ve skutečnosti v sobě drží skutečný klíč k tomu, jak být opravdu šťastná, silná, úspěšná, štíhlá, bohatá

Jak začít cestu za úspěchem a za tím, co chci mít, jaká chci být? Nejprve ponořím veškerou energii do sebe, do toho, abych se já sama začala opravdu přijímat, abych si věřila a neměla nízké sebevědomí, měla samu sebe ráda. Nemusím se bát, že když se budu milovat, ustrnu a bude ze mě flink. Pokud vyléčím své emoční já, stále budu motivovaná k tomu na sobě pracovat a dělat na svých cílech, ale mé pocity se změní. Už nebudu ve strachu, už nebudu žít ve starostech a budoucnosti. Budu žít v opravdové, vášnivé motivaci a ve štěstí v každém momentu, ať už budu dělat cokoli.

Tajemství sebelásky tkví v našem emočním já, v našem vnitřním dítěti. Jde o terapeutický proces, kterému musím věnovat svou energii, čas a odhodlání, pokud chci být opravdu šťastná, zdravá a vědomá si sebe samotné a toho, co já opravdu chci, cítím a potřebuji. Většina z nás nevyrostla ve zdravém emočním prostředí. Nevědomá výchova dětí na základě odměny a trestu má za následek to, že se lidé potom v sobě nesnáší, kritizují se, nepřijímají se a nevědí, jaké to je mít se skutečně ráda a cítit svou sebe-hodnotu. Pokud čteš tyto řádky, věřím že v nich cítíš pravdu a že víš, že je čas na to to změnit a začít se mít konečně ráda.

Pokud hledáš sebelásku a ráda by ses začala konečně bezpodmínečně přijímat, můžeš:

  • Si přečíst můj článek: Jak být šťastný? Najděte lásku k sobě – milujte své vnitřní dítě, kde vysvětluji příčiny toho, proč se nepřijímáme, a nabízím tipy na to, jak se začít mít ráda
  • Přijít na můj Webinář sebelásky, který zdarma pravidelně pořádám online. Na webináři se dozvíš jak pracovat se svými emocemi a přijímat samu sebe. Také Tě povedu hlubokou meditací, ve kterém se potkáš se svým emočním já (se svým vnitřním dítětem) a poléčíš jej svou láskou a pozorností.
  • Podívat se na můj online kurz sebelásky, který se skládá z 11 praktických lekcí, ve kterých Ti předám všechny potřebné informace k tomu, aby ses začala mít konečně ráda a přijímala se. Také Tě jemně povedu meditacemi, které do hloubky léčí emoce a které pak můžeš sama praktikovat ve svém životě a budovat tak své trvalé štěstí i lásku sama k sobě.
  • Přečíst si můj příběh a popřemýšlet o individuální terapii, jelikož mám s tímto procesem mnoho zkušeností. 🙂
  • Přečíst si základní učebnici sebelásky Stíny před úsvitem od Teal Swan. Zachránila mi život a zachránila život i mnoha mým klientům. Je to naprosto klíčová kniha, která je stručná, jasná, výstižná a obsahuje velmi praktický návod na sebelásku. Věřím, že každý by si ji měl přečíst. 🙂

Hodně štěstí, síly a odhodlání v tom, začít se mít konečně ráda taková, jaká jsi! 🙂

Budu se těšit na naše případné propojení!❤️

S láskou

Nuataa Sonáya ???

Máš dotaz, otázku, chceš se registrovat, objednat? Zeptej se mě na cokoli co Tě zajímá. ?